» » Спасатели проводили оперативный мониторинг Новоодесских лесов с самолёта (Фото, Видео)

Спасатели проводили оперативный мониторинг Новоодесских лесов с самолёта (Фото, Видео)

З метою моніторингу оперативної обстановки на Миколаївщині щодо виявлення пожеж в екосистемах та виникнення надзвичайних подій на воді, 13 червня, льотний екіпаж Громадської організації “Цивільний повітряний патруль” спільно з рятувальниками Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, вперше, здійснили повітряну пожежну розвідку. За планом маршрут пролягав в межах Кінбурнського півострову в Очаківському районі й лісових масивів Новоодеського та Миколаївського районів.

Як свідчить багаторічна статистика, найбільша кількість пожеж у лісових масивах виникає в період найвищого класу пожежної небезпеки (5 клас). Для нашого регіону цей період припадає на літні місяці та початок осені, коли температурні показники сягають понад 30 градусів та утримуються по декілька тижнів. Зважаючи на дану ситуацію, така співпраця допоможе якнайшвидше налагодити механізм передачі інформації та реагування у разі надзвичайної ситуації.

Сьогодні, у тестовому режимі, відпрацьовано надання інформації від оперативно-координаційного центру до Повітряного патруля, і навпаки, про необхідність залучення повітряних суден до ведення повітряної пожежної розвідки та виконання спеціальних завдань: пошук та виявлення тих, хто зазнав лиха, наведення наземних пошуково-рятувальних сил на об’єкти пошуку тощо. Повітряний маршрут здійснювався пілотажним літальним апаратом Як-18Т під керуванням досвідчених пілотів Валентина Чекмарьова, керівника Південного підрозділу Повітряного патруля та його колеги Андрія Басова, дворазового чемпіона України з вищого пілотажу. В небі співробітниками ДСНС здійснено фото- та відеофіксацію передачі даних, на землі - використано автономний переносний комплект для організації радіозв’язку з літальним апаратом.

“Польоти відбувались на висоті 200-400 м., їх тривалість становила майже 1 год. кожен. Під час тренувань відпрацьовано умовну передачу координат займання в лісовому урочищі від керівника польоту на лінію “101”. Варто також зазначити, що силами патруля окрім пожежної розвідки може здійснюватись пошук людей на водних об’єктах, в степових чи зелених масивах, медична евакуація з важкодоступних місцевостей, транспортування медиків та інших спеціалістів до зон виникнення НС. Цивільний повітряний патруль - це об’єднання приватних пілотів, власників повітряних суден, яким небайдуже майбутнє нашої Держави. На рахунку патруля - десятки врятованих людських життів, в більшості випадків - це діти!” - зазначив Валентин Чекмарьов.

Співпраця здійснюється згідно “Інструкції про порядок взаємодії та взаємоінформування між ГУ ДСНС України у Миколаївській області і громадської організації “Цивільний повітряний патруль”.


Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий