» » В Новой Одессе отметили "День Книги" (Фото)

В Новой Одессе отметили "День Книги" (Фото)

Напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права в Новоодеській районній дитячій бібліотеці було проведено для учнів 4-Б класу ЗОШ№ 2 свято «Книга – це дивний світ».

Бібліотекар Г. М. Бутенко розповіла дітям, що у квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно 23 квітня відзначається у всьому світі з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів.

Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг, як джерела отримання знань. Ганна Миколаївна наголосила, що причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня.

Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… А ще символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.

Головний бібліограф РДБ Зайцева Т.О. запропонувала до уваги присутніх електронну презентацію «Книга змінює світ» про історію створення книги, адже книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності.

Потім діти взяли участь в цікавій грі-вікторині «Перехрестя веселих забав», де показали свої знання про книгу та бібліотеку та переглянули фільм «В країні незвичайних книг». Присутні дізналися про найдивовижніші книги: найбільшу книгу в світі «Атлас Кленке», висота якої становить 180 сантиметрів, мікромініатюрну книжечку «Кобзар» створену українським майстром Миколою Сядристим, площа якої 0,6 квадратних сантиметрів. У книзі 12 сторінок, на кожній з них 8 віршованих рядків. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. А також діти дізнались про найдорожчу книгу в світі – «Лестерський кодекс» Леонардо да Вінчі, яка належить відомому мільярдеру Біллу Гейтсу і була придбана в 1994 році на аукціоні за 31 мільйон доларів та про багато інших незвичайних книг і пам’ятників Книзі в світі.

В читальному залі бібліотеки для всіх присутніх було оформлено книжкову виставку новинок «Книга з друку – читачеві в руку» та виставку-інсталяцію - «HAT BOOK» або «Книжковий капелюх», який запрошує читачів познайомитися з книгами представленими на переглядах літератури: «Сучасна дитяча проза» , «Захоплюючий світ пригод», «Романи для дівчаток», «Дитячий детектив», обрати для себе цікаву книжку і відправитись у незабутні мандри книжковим Всесвітом, де їх чекають захоплюючі пригоди, таємничі детективні історії, світ романтики та сучасна дитяча проза українських авторів. «Книжковий капелюх» чекає на книголюбів!!!

Діти обрали собі цікаві книжки і вийшли на вуличний Non-Stop «Обирай українську книжку».

Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ. Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий