» » В Новоодесском музее прошел час исторической памяти "Мужество и героизм освободителей Новоодещины»

В Новоодесском музее прошел час исторической памяти "Мужество и героизм освободителей Новоодещины»

В Новоодесском музее прошел час исторической памяти "Мужество и героизм освободителей Новоодещины»
Напередодні дня визволення Новоодещини від німецько-фашистських загарбників, 16 березня 2018 року в приміщені районного краєзнавчого музею для учнів 6-х класів ЗОШ№2 було проведено годину історичної пам’яті «Мужність і героїзм визволителів Новоодещини».

17-18 березня 1944-го, 74 роки тому, наш край було визволено від загарбників і на рідну землю прийшов довгоочікуваний мир. В залі музею було оформлено книжкову виставку «Новоодещина між відступом та звільненням: 1941-1944 р.р.»

Завідуюча музеєм Владикіна А. О. нагадала учням, яку дату будуть відзначати жителі Новоодеського району 17 березня і наголосила, що скільки б не пройшло років, наш святий обов’язок знати і пам’ятати сторінки нашої історії, пам’ятати якою величезною ціною дісталася перемога над ворогом. Немеркнучою славою вкриті імена наших земляків, які піднялися на боротьбу із загарбниками. 7,5 тисяч новоодеситів воювали на фронтах Другої Світової Війни. Земля Новоодещини дала Батьківщині 8 Героїв Радянського Союзу, кавалера 3-ох орденів Слави.

Бібліотекар Новоодеської районної дитячої бібліотеки Бутенко Г.М. розповіла дітям про те, як звільняли Новоодеський район від фашистів воїни 8-ї гвардійської армії під командуванням генерал-полковника В.І. Чуйкова та 46-ї армії під командуванням генерал-майора В.В. Глаголєва 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р.Я. Малиновського, під час проведення Березнегувато-Снігурівської операції.

Надзвичайно дорогою ціною дісталася перемога. Тисячі відомих і невідомих солдатів, командирів залишились навічно лежати на цьому плацдармі. Як вічна пам’ять, свідок тих далеких героїчних і трагічних подій, височить на лівому березі Південного Бугу в Новій Одесі на Кургані Слави пам’ятник Сталевому Солдату.

Бібліотекар юнацького відділу Новоодеської Центральної районної бібліотеки Мосензова Н.М. провела для учнів
огляд літератури, представленої на книжковій виставці.

Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Завгородня Л.М. більш докладно зупинилась на книзі нашого земляка Кузьева В.А. Героизм и трагедия на юге Прибужья:
(август 1941- март 1944) і запропонувала увазі присутніх кадри кінохроніки про визволення нашого краю та міста Миколаїв.

На завершення заходу, завідуюча районного краєзнавчого музею Владикіна А. О. познайомила учнів з експонатами кімнати Бойової слави. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув при визволені Новоодещини. Вічна слава і світла пам’ять загиблим.

В безсмертя ступали хоробрі орли -
Сини однієї родини,
За наш рідний край у боях полягли
Над Бугом, в степах України.
В. Ніцакскачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий