» » Основные аспекты процесса вступления в наследство в Новоодесском районе

Основные аспекты процесса вступления в наследство в Новоодесском районе

Основные аспекты процесса вступления в наследство в Новоодесском районе
Як показала практика Новоодеського бюро правової допомоги Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД по спадкових справах, часто термін вступу у спадщину спадкоємцями пропускається через не знання закону, чим з поважних причини (навчання за кордоном, важка хвороба, відрядження, тощо.)

Тому вважаємо за необхідне висвітлити декілька основних моментів процесу вступу у спадщину.

Спадкоємець, на основі ст. 66 Закону України «Про нотаріат», має право отримати свідоцтво про право на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину – це нотаріальний акт, який засвідчує перехід права власності на майно спадкодавця до спадкоємців. Спадкоємець не може успадкувати одну частину спадку, а від іншої відмовитися.

Єдиною особою, яка має законне право, на відкриття спадкової справи і видачі Свідоцтва про право на спадщину є нотаріус.Відкривається спадкова справа тільки один раз і тільки в одного нотаріуса.Ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса за місцем відкриття спадщини.Відповідно до ст. 1270 Цивільного Кодексу України строк для прийняття спадщини спадщина становить шість місяців з дня відкриття спадщини.

Зважаючи на це Спадкоємцям необхідно прийняти спадщину фактично, або подати нотаріально засвідчену заяву про прийняття спадщини за Законом чи за заповітом протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця.

Не писати заяву на вступ у спадщину можна у випадку, якщо спадкоємець був зареєстрований з померлим на дату смерті в одному будинку. В такому випадку особа вважається такою що автоматично вступила у спадщину.

Для відкриття спадкової справи у нотаріуса Спадкоємцям необхідно надати :

• Паспорт громадянина України (тимчасову посвідку на постійне проживання) та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця;
• Свідоцтво про смерть спадкодавця;
• Документ, що підтверджує родинні відносини з спадкодавцем;
• Довідка з компетентних органів про те, хто проживав з померлою особою на дату смерті;
• оригінали правовстановлюючих документів на майно – свідоцтво, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни, довідка про виплату паю, або будь-який інший документ, що підтверджує право власності;
• технічні документи з Бюро технічної інвентаризації БТІ

Після написання Заяви про прийняття спадщини за Законом та її прийняття Спадкоємцям необхідно оформлювати спадщину, право на спадкове майно втрачене вже не буде.Спадкоємці зможуть розпоряджатися (продавати, дарувати, заповідати та ін.) майном після повного оформлення документів.

За повноцінною консультацією Ви можете звернутися безпосередньо до Новоодеського бюро правової допомоги Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД (м. Нова Одеса, вул. Центральна,179 тел.: 2-15-51)скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий