» » Вопреки некоторым заявлениям Николаевских общественников, пенсии бывших сотрудников ОВД на сегодняшний день не подлежат перерасчету

Вопреки некоторым заявлениям Николаевских общественников, пенсии бывших сотрудников ОВД на сегодняшний день не подлежат перерасчету

Вопреки некоторым заявлениям Николаевских общественников, пенсии бывших сотрудников ОВД на сегодняшний день не подлежат перерасчету
10 листопада 2016 року по вул. Садовій, біля пам'ятника безстрашним воїнам-працівникам міліції Миколаївщини, планується проведення мітингу співробітників органів внутрішніх справ з приводу перерахунку пенсій. Алє це

Але ці гасла нам здалися неправдоподібні і ми звернулися до обласного управління пенсійного фонду в Миколаївській області

Задля роз'яснень стосовно цього питання, керівництво управління надало нам ґрунтовні роз'яснення підкріплені посиланнями на законодавчі документи.

Питання перерахунку пенсій цікавить майже всіх пенсіонерів у нашій країні. Із засобів масової інформації ми чуємо про перерахунки пенсії у бік збільшення, але не завжди це відчуваємо на власній кишені. Закони приймають, але Пенсійний фонд керується не лише законами, а й документами Кабміну, і за їх відсутністю не сміє виконати Закон.

Наразі актуальним є питання перерахунку раніше призначених пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції). Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надає ґрунтовне роз'яснення з цього питання.

Статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою КМУ від 13.02.2008 № 45, передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

При цьому перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється на момент виникнення права на нього і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розміри та складові грошового забезпечення для військовослужбовців, а також осіб, що звільнені з органів внутрішніх справ і одержують пенсію, визначено постановою КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набула чинності з 01.01.2008. Органами Пенсійного фонду України у зв’язку з прийняттям цієї постанови з 01.01.2018 було проведено перерахунок раніше призначених пенсій у встановленому порядку.

Закон України «Про національну поліцію» від 02.07.2015, регулює створення нової структури – Національної поліції України, визначає правові засади її організації та діяльності, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» визначені складові та розміри грошового забезпечення для поліцейських. Ця постанова набрала чинності з 02.12.2015.

Законом України від 23.12.2015 № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», який набрав чинності з 29.12.2015, доповнено частиною третьою статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка стосується перерахунку раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

При цьому, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб рядового і начальницького складу або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Закон України від 23.12.2015 року № 900-VІІІ набрав чинності з 29.12.2015, тобто після набрання 02.12.2015 чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988. Згідно з Конституцією України він не має зворотної дії в часі.

Рішення Уряду щодо зміни розміру грошового забезпечення після цієї дати не приймалися. Отже, підстав для проведення перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно Закону України № 900 від 23.12.2015 року на сьогодні немає.

Перерахунок пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ буде проводитися після чергового підвищення, чи зміни складових грошового забезпечення поліцейських, відповідно до названого порядку, без особистого звернення пенсіонера.скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий