» » Директор департамента соцзащиты ОГА Сивопляс, рассказала о том как заботятся о пожилых людях в Николаевской области

Директор департамента соцзащиты ОГА Сивопляс, рассказала о том как заботятся о пожилых людях в Николаевской области

Директор департамента соцзащиты ОГА Сивопляс, рассказала о том как заботятся о пожилых людях в Николаевской области
Щороку, починаючи з 1991 року в усьому світі, за ініціативою Організації Об'єднаних Націй, 1 жовтня відзначаться, як День людей похилого віку.

В Україні цей день, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.97 №1066, починаючи з 1997 року, відзначається в Україні, а Указом Президента України від 24.09.04 №1135/2004 ще проголошено і Днем ветерана.

На забезпечення соціальних гарантій цих громадян спрямована соціальна політика нашої держави.

На цей час в Миколаївській області проживає 306,2 тис. осіб похилого віку, що становить 27,0 % від загальної кількості населення. Для вирішення питань соціального захисту осіб похилого віку, ветеранів в області, а також у містах та районах області діє обласна та місцеві програми соціального захисту населення «Турбота».

Створено систему комплексного підходу до вирішення питань соціального захисту населення, яка надає ряд безкоштовних послуг через відповідну мережу соціальних установ, відпрацьовано практику діяльності підрозділів надання достатнього мінімуму послуг.

Соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам забезпечують 23 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центр соціального обслуговування населення Новоодеського району. До структури територіальних центрів входять 115 відділень, в т.ч. 28 відділень соціальної допомоги вдома, 23 відділення денного перебування, 6 відділень соціально – медичних послуг, 4 відділення соціально-побутової адаптації, 26 відділень по наданню адресної натуральної та грошової допомоги.

Щороку, з метою виявлення громадян, потребуючих різних видів соціальної допомоги, щороку проводяться обстеження умов проживання одиноких громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів війни. За результатами проведених обстежень проводиться робота по забезпеченню виявлених потреб.

На сьогоднішній день 6,5 тис. одиноких, одиноко проживаючих непрацездатних громадян отримують різні види соціальних послуг вдома.

Але, є літні люди, особи з інвалідністю, які потребують втратили здатність до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги. Для них в області крім відділень стаціонарного догляду тер центрів, функціонують 2 будинки - інтернати геріатричного профілю, які розташовані у м.Миколаєві та м. Вознесенську. На цей час в них проживає 250 осіб.

У структурі соціального захисту населення при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в кожному районі та м. Первомайську функціонують відділення стаціонарного догляду для постійного проживання. На сьогодні в цих установах мешкає 377 осіб з числа одиноких громадян та інвалідів, в основному, це мешканці міст та районів за місцем розташування відділень. В установах для підопічних створено належні умови проживання, харчування, відпочинку, забезпечено цілодобове медичне обслуговування. У кімнатах – домашній затишок, в місцях відпочинку встановлено кондиціонери та телевізори. Відповідно до діючих норм, підопічних забезпечено одягом, взуттям за сезоном, постільною білизною, столовим посудом. У м. Миколаєві для одиноких громадян похилого віку, інвалідів діє притулок, який підпорядкований міський раді.

Серед послуг, які надаються особам похилого віку, найпопулярнішою є соціально-педагогічна послуга „Університет третього віку”, яка прийшлася до душі багатьом пенсіонерам Миколаївщини.

Метою послуги є впровадження та практична реалізацію принципу навчання впродовж всього життя, що допомагає пережити людям, які вийшли на пенсію, особистісну драму переходу від одного способу життя до іншого.
Особи похилого віку отримують необхідні знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще “Університет третього віку” дозволяє пенсіонерам розкрити у собі ті таланти, які були притиснуті роботою, клопотами і родинними проблемами, дає можливість познайомитися з новими цікавими людьми.

На цей час надання в усіх районах та містах області послугою охоплено біля 5,9 тис. осіб.

З вересня 2016 року в „Університетах третього віку” області розпочався новий навчальний рік. Слухачі, які навчались минулого року мають нагоду продовжити навчання на інших факультетах, а нові „учні” - розпочати отримувати знання на факультетах, які їх зацікавили найбільше.

В основному навчання, згідно планів та програм, проводяться на факультетах: „Здоровий спосіб життя”, „Психологія та право”, „Соціально-активна життєва позиція”, „Культурно-мистецький”, „Комунікаційні та інформаційні технології”, „Культурно – художній”, „Філологічний”, у м. Миколаєві «Іноземна мова».

Послуги надаються безкоштовно. До організації навчання залучаються фахівці місцевих органів влади (за їх згодою), місцевих управлінь праці та соціального захисту населення, охорони здоров’я, юстиції, Пенсійного фонду України, служби зайнятості, територіального центру.

Надання послуг забезпечено як на базі районних та міських територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) так і сільських рад, що забезпечує максимальне наближення соціальних послуг до людей, які проживають у віддалених населених пунктах.

Внаслідок зниження працездатності ветерани поступово втрачають джерела доходу. Тому, значна увага приділяється наданню адресної натуральної та грошової допомоги. З початку 2016 року через територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) адресну допомогу отримало 21,4 тис. осіб на загальну суму 3,9 млн.грн.

Щороку, в області проводиться Всеукраїнська благодійна акція "Милосердя", приурочена до Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана, Міжнародного дня інвалідів.

Під час благодійної акції проводяться доброчинні заходи, спрямовані на адресну підтримку пенсіонерів, інвалідів, інших соціально незахищених категорій громадян. В кожному місті та районі області місцевими органами соціального захисту населення організовується прийняття одягу, взуття, продуктів харчування, медикаментів, промислових товарів, відкриті розрахункові рахунки для отримання грошової благодійної допомоги. Отримані речі та кошти надаватимуться найбільш потребуючим верствам населення області, в т.ч. вимушеним переселенцям із зони АТО.

Метою відзначення Дня громадян похилого віку та Дня ветерана є привернення уваги громадськості, державних та недержавних організацій до проблем старіння і спрямування політики держави на створення гарантій соціального і економічного забезпечення людей похилого віку, а також на надання їм можливості активно брати участь в житті суспільства.

У цьому році, з нагоди 25 річниці відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, в усіх містах та районах області пройдуть відповідні заходи, зокрема: проведення додаткових обстежень матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни, одиноких громадян, осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з метою виявлення їх потреб та надання соціальних допомог та послуг: «Як живеш, ветеран?»; акці: « Добро прийде у кожний дім» із залученням учнівської молоді щодо надання соціальної допомоги людям похилого віку в упорядкуванні присадибних ділянок, подвір’я; виставки плакатів, фотоматеріалів «Роки людині до лиця», документів архівних матеріалів і книг «Зорепадом летять роки», присвяченим трудовим досягненням ветеранів праці, які обслуговуються установами соціального захисту населення; урочисті заняття слухачів соціально-педагогічної послуги: «Університет третього віку»; зустрічі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з ветеранами війни, праці, особами похилого віку, тощо.

У Миколаївському геріатричному пансіонаті відбудеться тематичний вечір: «Струни душі», програма “Будьмо милосердними”, виставка творчості робіт гуртка «Вмілі руки», шаховий турнір, концертна програма за участю учнів Миколаївської міської музичної школи та будинку культури. У Вознесенському геріатричному пансіонаті відбудеться благодійна акція за участю учнівської та студентської молоді м. Вознесенська: «Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить», турнір з настільного тенісу, шахів та шашок, святковий обід, круглий стіл у бібліотеці:«Спогади ветеранів», планується поїздка бажаючих підопічних до Миколаївського драматичного театру.

Крім того, 30 вересня о 13 годині в обласному Палаці культури відбудеться обласний захід: »День добра і поваги». Організаторами заходу – департаментом соціального захисту населення, департаментом культури національностей та релігій облдержадміністрації, обласною організацією ветеранів під час його проведення планується виставка робіт осіб похилого віку, концертна програма за участю творчих колективів обласного Палацу культури та аматорських колективів, до складу яких входять ветерани праці та Другої світової війни, привітання ветеранів керівництвом області та обласного центра.

У ці теплі, осінні дні, оточимо людей похилого віку, пенсіонерів, ветеранів війни та праці, інвалідів увагою та турботою.

Сивопляс О.В.-
директор департаменту
соціального захисту населення облдержадміністрації
скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий