» » На Николаевщине прошёл "круглый стол" по вопросам противодействия торговли людьми

На Николаевщине прошёл "круглый стол" по вопросам противодействия торговли людьми

На Николаевщине прошёл "круглый стол" по вопросам противодействия торговли людьми
30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Саме про це йшлося сьогодні, 26 липня 2016р., під час проведення «круглого столу» з питань протидії торгівлі людьми, в якій взяли участь директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сивопляс О.В., директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Янковська С.В., заступник директора департаменту-начальника управління науки, координації діяльності вищої та професійно-технічної освіти і кадрового забезпечення департаменту освіти і науки облдержадміністрації Каськова Г.Л., заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Гускін О.А., спеціаліст відділу здорового способу життя обласного центру здоров’я Мартиненко О.В., директор Миколаївського благодійного фонду «Любисток» Пархоменко М.П., представники Миколаївського обласного центру зайнятості, органів виконавчої влади, суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Виступаючи перед присутніми директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сивопляс О.В. зазначила, що свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи - однією з головних функцій держави.

З поміж усіх порушень прав людини, які привертають до себе особливу увагу, торгівля людьми належить до найбільш болючих та ганебних явищ.

Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, торгівля людьми, як одна із сучасних форм рабства, є цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя.

Україна зробила низку важливих кроків для розвитку правової та інституційної бази з протидії торгівлі людьми. Нормативно-правова база розвивалася протягом багатьох років у світлі міжнародних зобов’язань країни і включає комплексний закон про протидію торгівлі людьми, прийнятий в 2011 році. З 1999 року було прийнято кілька національних програм протидії торгівлі людьми. Зокрема, у лютому цього року затверджена нова Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Програма охоплює всі основні ділянки, що мають стосунок до протидії торгівлі людьми й передбачає участь неурядових та міжнародних організацій у реалізації конкретних заходів. В області прийнято розпорядження від 08.04.2016 № 124-р «Про забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 111 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» в Миколаївській області».

Ольга Вікторівна також повідомила, що за станом на 01 квітня 2016 року в Україні отримали статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, 186 громадян.

Миколаївська область займає 7 місце по кількості встановлених статусів по Україні разом із Чернівецькою та Івано-Франківською областями. З 2012 року у Миколаївській області виявлено 13 постраждалих від торгівлі людьми. Статус встановлено 10 особам.

Відповідно до чинного законодавства виявленням осіб, які постраждали від торгівлі людьми, займаються усі суб’єкти взаємодії. Зокрема, представники правоохоронних органів, медичні працівники, спеціалісти служби у справах дітей, органів соціального захисту населення, територіальні центри соціального обслуговування, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці центрів зайнятості, представники неурядових організацій.

Оскільки поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ та передбачає здійснення комплексних заходів при наданні допомоги постраждалим, соціальні служби є однією із ключових структур, що мають працювати як з передумовами, так і з наслідками торгівлі людьми.скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий