» » Николаевский Антимонопольный комитет наказал несколько агрофирм и райадминистрацию за нарушения правил аренды земельных участков "земельные паи"

Николаевский Антимонопольный комитет наказал несколько агрофирм и райадминистрацию за нарушения правил аренды земельных участков "земельные паи"

Николаевский Антимонопольный комитет наказал несколько агрофирм и райадминистрацию за нарушения правил аренды земельных участков "земельные паи"
Николаевское областное территориальное отделение антимонопольного комитета, проверив жалобы граждан притяну к ответственности несколько агрофирм и райдминистрацию за нарушение антимонопольного законодательства в сфере аренды земельных паёв.


НАДАНО ПОП «ЛАН» ОБОВЯЗКОВІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УСУНЕННЯ ПРИЧИН ВИНИКНЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ І УМОВ, ЩО ЇМ СПРИЯЮТЬ

Миколаївське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало приватно-орендному підприємству «Лан» (Миколаївська обл., Новобузький район, місто Новий Буг) припинити дії за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з набуття в оренду земельних часток (паїв).

Як показало розслідування, орендар, укладаючи договори оренди землі з власниками земельних ділянок, часток (паїв), встановив розмір орендної плати для орендодавців, яка є меншою ніж 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Такий розмір орендної плати не відповідає вимогам Указу Президента України № 92/2002 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян - власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)», (зі змінами, внесеними Указом Президента України від 19.08.2008 № 725/2008) та може призвести до ущемлення інтересів орендодавців в частині нарахування меншої плати за надану в оренду земельну ділянку.

Відділення зобов’язало відповідача припинити такі дії та привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.ССПП «КУЙБИШЕВА» МАЄ ПРИПИНИТИ ДІЇ, ЩО МІСТЯТЬ ОЗНАКИ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ПОРУШЕННЯ

Миколаївське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало селянській спілці приватних паїв «Куйбишева» (Миколаївська обл., Братський район, село Новомар'ївка) вжити заходів щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг з набуття в оренду земельних часток (паїв).

Як з’ясувало Відділення, орендар укладав договори оренди землі з власниками земельних ділянок, часток (паїв), зміст яких не відповідав вимогам чинних нормативно-правових актів, зокрема Типовому договору оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 (із змінами, внесеними згідно постановами КМУ №1724 від 13.12.2006 та №780 від 03.09.2008).

Відділення зобов’язало відповідача припинити такі дії та привести свою договірну діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.ПСП «АГРОФІРМА ІМЕНІ ПОТРИВАЄВА» МАЄ УСУНУТИ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

Адміністративна колегія Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рекомендувала приватному сільськогосподарському підприємству «Агрофірма імені Потриваєва» (Миколаївська обл., Березанський район, село Анатоліївка) усунути причини виникнення порушення конкурентного законодавства на ринку послуг з набуття в оренду земельних часток (паїв).

Як встановило Відділення, орендар у договорах оренди землі з орендодавцями встановив однаковий розмір орендної плати за земельні ділянки різної площі, а також не зазначив коефіцієнт індексації нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

В той же час, нормами чинного законодавства передбачено, що результати нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь є базою для визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай). Крім того, з метою відповідності нормативної грошової оцінки землі реаліям життя та споживчим цінам проводиться її індексація. Коефіцієнт індексації використовується для індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення.

Така розбіжність із загальноприйнятими нормами функціонування ринку землі в Україні може призвести до ущемлення інтересів орендодавців в частині отримання значно меншого доходу від оренди землі, тобто орендної плати.

Відділення зобов’язало відповідача припинити такі дії та в подальшому вживати необхідні заходи, спрямовані на приведення у відповідність договорів оренди землі, зокрема, в частині встановлення розміру орендної плати та своєчасної індексації нормативно-грошової оцінки землі під час розрахунку розміру орендної плати для власника земельної ділянки/ власників земельних ділянок.ДОМАНІВСЬКІЙ РДА РЕКОМЕНДОВАНО ВЖИТИ ЗАХОДІВ ЩОДО УСУНЕННЯ ПРИЧИН ВИНИКНЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ПОРУШЕННЯ

Миколаївське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Доманівській районній державній адміністрації Миколаївської області припинити антиконкурентні дії органів влади, внаслідок яких окремим суб’єктам господарювання створюються дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами.

Як встановило Відділення, райдержадміністрація встановила різні відсоткові ставки орендної плати від нормативно-грошової оцінки земельних ділянок призначених для однакового цільового призначення суб’єктам господарювання, що діють на одному товарному ринку, тобто є конкурентами.

Такі дії Відповідача ущемляють інтереси тих орендарів, які сплачують більшу орендну плату.

Відділення зобов’язало відповідача припинити такі дії та привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий