» » В Новой Одессе снова обнаружили африканскую чуму свиней

В Новой Одессе снова обнаружили африканскую чуму свиней

В Новой Одессе снова обнаружили африканскую чуму свиней
20 лютого 2018 року відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській районній державній адміністрації.

На порядок денний для розгляду комісії було винесено два питання:

1. Щодо випадку африканської чуми свиней на території домогосподарства Верескун В.А. по вул. Сеславінського, 12 А в м. Нова Одеса Миколаївської області та встановлення карантину на території м. Нова Одеса Миколаївської області, визначення меж зон захисту та спостереження (нагляду).

2. Про затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху захворювання.


За повідомленням начальника Новоодеського районного управління ГУ ДПСС в Миколаївській області Страдомського О.Г. 18.02.2018 року в особистому домогосподарстві Верескуна В.А. по вул. Сеславінського, 12 А в м. Нова Одеса Миколаївської області зареєстровано загибель 1 (однієї) голови свині з підозрою на АЧС.

18.02.2018 року після відібрання пат матеріалу труп свині було знищено шляхом спалювання. Проведено дезінфекцію місця спалювання трупа та прилеглої території.

19.02.2018 року о 500 ранку відправлено до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпропетровськ патологічний матеріал для дослідження на АЧС.

Матеріал досліджено в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпропетровськ 20.02.2018 р. встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу № 000195 п.м./18)

20.02.2018 року було проведено подвірні обходи в м. Нова Одеса, всього обстежено 111 дворів, в яких утримується 15 голів свиней. В результаті обходів загиблих чи підозрілих свиней не виявлено. Всього в м. Нова Одеса 4867 домогосподарств. На підставі вищезазначеного державна надзвичайна протиепізоотична комісія, вирішила:

1. Інформацію начальника Новоодеського районного управління ГУ ДПСС в Миколаївській області Страдомського О.Г. взяти до відома.

2. Оголосити місце де знаходився труп свині на території домогосподарства Верескун В.А. по вулиці Сеславінського, 12 А, м. Нової Одеси Миколаївської області неблагополучним щодо африканської чуми свиней, визначити епізоотичним вогнищем (інфікованим об’єктом) та встановити карантин на території м. Нова Одеса Миколаївської області з 20.02.2018 р.

3. Встановити зону захисту в радіусі 3 км. від інфікованого об’єкта ( домогосподарство Верескун В.А. по вул. Сеславінського, 12 А, м. Нова Одеса Миколаївської області) включаючи м. Нова Одеса. В зону захисту інші населені пункти не входять.

4. Зоною спостереження (нагляду) визначити радіусом 2 км. від зовнішніх меж зони захисту враховуючи річку Південний Буг як природний бар’єр. В зону спостереження (нагляду) інші населені пункти не входять.

5. Створити робочі групи для проведення подвірних обходів приватного сектору та господарств усіх форм власності м. Нова Одеса з метою обліку поголів’я свиней.

6. Провести облік свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності та попередження власників про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней.

7. Провести подвірні обходи з метою виявлення захворілих свиней, підозрілих у захворюванні свиней та загиблих тварин.

8. Провести роботу щодо обстеження околиць, населеного пункту м. Нова Одеса з метою виявлення трупів загиблих тварин.

9. Провести відбір проб крові умовно клінічно здорових свиней населення зони захисту для проведення лабораторних досліджень на африканську чуму свиней від не менше 10 % умовно клінічно здорових свиней.

10.Провести умертвіння свиней з ознаками захворювання у визначеному комісією ДНПК місці для спалення трупів.

11. Забезпечити патрулювання території зони захисту (м. Нова Одеса) з метою запобігання ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій на визначеному ДНПК забійному підприємстві під контролем Новоодеського районного управління ГУ ДПСС в Миколаївській області.

12. Заборонити торгівлю на ринку «Альянс» живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

13. Заборонити проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

14. Провести вилучення, умертвіння та спалення наявного свинопоголів’я у домогосподарстві громадянина Верескун В.А.

15. Провести дезінфекцію приміщення де перебувала хвора тварина дезінфекційним розчином БІОКЛІНУ 1,5 %

16. Новоодеській РДА розмістити статтю щодо випадку спалаху Африканської чуми свиней на території домогосподарства Верескун В.А. по вул. Сеславінського, 12 А м. Нова Одеса Миколаївської області в засобах масової інформації та на сайті Новоодеської РДА.

У зоні нагляду (спостереження)

17. Проводити з населенням роз’яснювальну роботу щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

18. Знищити бродячих котів і собак гуманними методами, а також проведення дератизації власниками господарств усіх форм власності.

По другому питанню голова комісії, голова Новоодеської райдержадміністрації Сташук Р.Ф. зазазначив, що відповідно до інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства Аграрної Політики та продовольства України № 111 ві від від 07.03.2017 року затверджується План заходів щодо недопущення поширення та ліквідації африканської чуми свиней.

На підставі вищезазначеного державна надзвичайна протиепізоотична комісія, вирішила затвердити План заходів щодо недопущення поширення та ліквідації африканської чуми свиней в м. Нова Одеса Миколаївської області.скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий