» » Новая Одесса из-за отсутствия трудолюбивых чиновников потеряла миллионы гривен

Новая Одесса из-за отсутствия трудолюбивых чиновников потеряла миллионы гривен

Новая Одесса из-за отсутствия трудолюбивых чиновников потеряла миллионы гривен
Депутат Верховної Ради України Андрій Вадатурський, розповів, що ним як народним депутатом України, було подане звернення до уряду стосовно виділення коштів із Державного бюджету на реалізацію ряду соціально-економічних проектів у 130-ому виборчому окрузі.

Серед них – продовження дії комплекс­ної програми "Інвестиції в майбутнє" із заміни вікон у школах та придбання комплектів шкільних дошок.

Відвідуючи навчальні зак­лади, ми бачили на власні очі старезні вікна, дошки, які найчастіше були ровесниками самих шкіл.

Вище­вказана програма була запущена торік. Згідно з нею на Новоодещині в 14-ти школах замінено 312 понівечених часом вікон. Аби продов­жити програму й замінити решту вікон, у цьому році було виділено 496 тис. гривень. Комплексна програма із заміни шкільних дошок – у стадії розробки. Щоб її випробувати, запустили пілотну версію в усіх районах округу.

Ми звернулися до уряду із пропозицією, пояснивши нагальність проблеми. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зрозумів і підтримав нашу ініціативу, тож на придбання нових дошок для шкіл Новоодеського району було виділено майже 119 тис. гривень. Це підтверджує розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року №463-р.

Використання коштів із Держ­бюджету можливе ли­ше за умови співфінансування з районного бюджету в розмірі не менше 3% від обсягу субвенції (деякі громади виділили до 30%), яка надійшла ще в серпні.

Тому необхідно було винести на розгляд чергової сесії Новоодеської районної ради питання про виділення необхідних коштів – 14 892 грн (на вікна), 3 564 грн (на дошки). Впевнений, що для районного бюджету це не настільки великі суми, тим паче, що ці гроші спрямовані на реалізацію проектів для наших дітей.

Але за майже три місяці це питання на розгляд сесії так і не винесли. Тому й використати субвенцію за призначенням у найближчі строки неможливо. Хоча всі давно знали про цей проект і могли би підготуватися завчасно. Крім того, начальник відділу освіти Новоодеської райдержадміністрації Валерій Багнюк повідомив, що закупити шкільні дошки взагалі не можна, і брати на себе відповідальність він не буде.

Дивно, бо пос­танова – одна й та сама для всіх шести районів, всюди вона працює, і подіб­них проблем не виникало.

Якщо кошти не використовуються, вони будуть повернені до Державного бюд­жету.

Зі свого боку ми постійно інформували відділ освіти РДА про стан підписання розпорядження та надходження коштів субвенції до районного бюджету. Проте найгірший ворог українців – час. Коли він є – ніхто нікуди не поспішає, і врешті – результат відсутній, бо… не вистачило часу.

І коли іншим постійно щось заважає, в Баштанській об'єднаній територіальній громаді все добре – тут без проблем освоюють більше 7 мільйонів гривень! Вікна планують міняти одразу в п'яти школах, п'ять сільських рад закуповують і встановлюють дитячі майданчики, проведено тендер на придбання шкільних дошок, а до кінця року в Баш­танці точно буде збудовано спортивний басейн.

Мало того, виділено ще 3 мільйони гривень на капітальний ремонт відділень анестезіології й реанімації з ліжками для інтенсивної терапії та невідкладних станів, а також на придбання обладнання для Баштанської цент­ральної районної лікарні.

Люди там свідомі, постійно виявляють ініціативу, подають проекти, а коли кош­ти на ці проекти надходять, вони стараються їх якнайшвидше використати і не шкодують грошей на співфінансування. Саме така самостійність і показує успіх реформи децентралізації! Нагадаю, що Баштанська громада підтримала реформу і об'єдналася ще рік тому. Люди більше не чекають, поки хтось приїде і замість них вирішить усі проблеми.

А інші все ще в роздумах. Та чи дождуться вони чогось? Я або уряд не можемо приїхати і одразу вирішити всі ваші проблеми, я можу лише допомогти реа­лізувати ваші ініціативи та примножувати їх. Але ситуа­ція складається так, що і примножувати нічого.

Шановні жителі Ново­одеського району!

Невже вашим дітям не потрібні теп­лі класи з новими вікнами та сучасні дошки?!

Виходить, що домогтися грошей на державному рівні легше, ніж освоїти їх на місцях!

Чому керівники району не змогли зробити елементарних речей?

Чи у них є більш важливі справи, ніж виконання своїх безпосередніх обо­в’язків?

А результат один – район не спромігся освої­ти виділені кошти, і від цього постраждають діти.

Ми всі маємо зробити відповідні висновки, щоб таке більше не повторилося. Час замислитися про фаховість керівництва освітянської галузі району, адже подібне відношення до справи неприпустиме.

Держава зараз пропонує перейти на нову, успішну європейську систему, де на місця надаються всі інструменти і можливості.

Поки ми не заберемо на місця владу, подібне буде повторюватися.

Тому закликаю всіх жителів району до громадських обговорень щодо реформи децентралізації.

Якщо вам не байдужа доля ваших дітей, при­йшов час зламати стару провальну систему й самим творити краще майбутнє!


Напомним нашим читателям, что губернатор Николаевской области "обезглавил" Новодесскую РГА, заставив уволится Вербина Е. В., а районных депутатов проголосовать за назначение скандального Ипатенко Ю. главою Новоодесского райсовета. А Ипатенко в свою очередь взял в замы себе регионала.

Позже Ипатенко попался за вымогательство.скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий