» » Список должников которые не выплачивают зарплату в Николаевской области

Список должников которые не выплачивают зарплату в Николаевской области

Список должников которые не выплачивают зарплату в Николаевской области
По данным мониторинга задолженность по выплате заработной платы работникам Николаевской области по состоянию на 01.09.2016 составила 84714,9 тыс.грн. (увеличение общей суммы долга в течение августа текущего года на 3372,4 тыс.грн., или на 4,1%, увеличение на начало 2016 года – на 31361,9 тыс.грн, или на 58,8%).

Крупнейшими предприятиями – должниками на это время остаются:

Государственное предприятие «Судостроительный завод им. 61 коммунара» (г. Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 37193,6 тыс.грн.; численность работников, своевременно не получивших заработную плату – 740 чел.).

Публичное акционерное общество «Николаевский судостроительный завод «Океан» (г. Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 18695,5 тыс.грн; численность работников, которые своевременно не получили заработную плату – 1108 чел.).

Общество с ограниченной ответственностью «Мостостроительный отряд № 73» (г. Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 4427,0 тыс.грн.; численность работников, своевременно не получивших заработную плату – 260 чел.).

Областное коммунальное предприятие «Николаевоблтеплоэнерго» (г. Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 4051,7 тыс.грн.; численность работников, своевременно не получивших заработную плату – 652 чел.)

Дочернее предприятие «Николаевский облавтодор» ОАО «Государственная акционерная компания «Автомобильные дороги Украины» вместе с филиалами (г. Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 2567,7 тыс.грн.; численность работников, своевременно не получивших заработную плату – 616 чел.).

Частное акционерное общество «Николаевская Теплоэлектроцентраль» (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 1804,9 тыс.грн.; численность работников, не получивших своевременно заработную плату – 397 чел.).

Коммунальное предприятие «Первомайский горводоканал» (г. Первомайск) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 1528,3 тыс.грн.; численность работников, своевременно не получивших заработную плату – 229 чел.).

Государственное предприятие Украинский радиотехнический институт (УРТИ) (г.Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 1409,9 тыс.грн.; численность работников, своевременно не получивших заработную плату – 36 чел.)

Кроме того, возникла задолженность по выплате заработной платы в:

Комплексной детско-юношеской спортивной школе (г.Николаев) (долг по состоянию на 01 сентября 2016 года – 19,7 тыс.грн.)


Відповідальність керівника за порушення законодавства про оплату праці


За порушення законодавства про оплату праці винні посадові особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності.


Кримінальний кодекс України

Частиною першою ст. 175 Кримінального кодексу України визначено, що безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, яка вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, - карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років»;


Абзацом другим частини другої цієї статті визначено, що те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, - карається штрафом від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.


Кодекс України про адміністративні правопорушення

Частиною першою ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Кодекс законів про працю України

Абзацом третім та четвертим частини другої ст. 265 Кодексу законів про працю України визначено, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


Вирішення питання повернення належних працівникові коштів через судові органи.

Дієвим заходом повернення боргу є також примусове стягнення заробітної плати через судові органи. З цією метою, на підставі ст. 96, 97 та 98 Цивільного процесуального кодексу України заявник може звернутися з заявою про видачу судового наказу до місцевого суду за місцем проживання, або за місцем розташування підприємства. У заяві повинно бути визначено:

найменування суду, в який подається заява;
ім’я заявника та боржника, а також ім’я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
перелік документів, що додається до заяви.


Заява підписується заявником або його представником і подається з її копіями та копіями доданих до неї документів. До заяви, яка подається представником заявника, повинно бути додано документ, що підтверджує його повноваження.Департамент соціального захисту населення
облдержадміністрації
скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий