» » В Новой Одессе прошло заседание круглого стола с гражданами которые пострадали вследствие аварии на ЧАЭС

В Новой Одессе прошло заседание круглого стола с гражданами которые пострадали вследствие аварии на ЧАЭС

В Новой Одессе прошло заседание круглого стола с гражданами которые пострадали вследствие аварии на ЧАЭС
10 квітня відбулося засідання круглого столу з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В роботі круглого столу взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Лунгол, заступник керівника виконавчого апарату районної ради, керуюча справами Ірина Чубук, міський голова Олександр Поляков, начальник управління соціального захисту населення Наталія Поляруш, голова всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» в Миколаївській області Рубік Сімонян, голова районної громадської організації всеукраїнської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Конух, заступник начальника Новоодеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Міріченко, спеціаліст Новоодеського відділення Миколаївської електропостачальної компанії Аза Діордіца, старший майстер Новоодеської дільниці Баштанського відділення ПАТ «Миколаївгаз» Ольга Марченко, представники ЦРЛ, КНП «Новоодеський РЦ ПМСД» та постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про заходи із поліпшення умов соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб з інвалідністю з їх числа надала інформацію начальник управління соціального захисту населення Новоодеської райдержадміністрації Наталія Поляруш.

Соціальний захист постраждалих чорнобильців грунтується на Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Всі кошти, що надходять з Державного бюджету України на виконання програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», мають цільове направлення і використовуються своєчасно та в повному обсязі. Нарахування і виплати пільг здійснюються на підставі затверджених кошторисів та доведених управлінню обсягів фінансування.

У Новоодеському районі проживає 239 постраждалих від аварії на ЧАЕС: 10 з них віднесені до першої категорії, 64 - другої, 116- третьої, 45 дітей, 4-вдови.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 31.01.2019р. № 127 «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.02.2019р., визначено такі розміри щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян І категорії - 392,4 грн; II категорії - 196,2 грн. по Миколаївській області. Цю компенсацію отримує 74 постраждалих І та II категорії. За поточний період на виконання цього напрямку програми було виділено 50741,00грн. Заборгованості немає.

Компенсується додаткова відпустка працюючим особам І та II категорій. Таких у нас 5 осіб.

Право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення мають 67 чорнобильців. За період поточного року профінансовано 1138,00 грн., заборгованості немає.

Виписано безплатних рецептів на суму 12172,38 грн., зубопротезування пройшли 2 особи на суму 1801,05 грн. Затверджено кошторисом 72900,00 грн. на 2019 рік.

У 2019 році згідно кошторису послуги санаторно - курортного лікування отримають двоє громадян І категорії. Виділено коштів на суму 14600,00 грн.

Відповідно до підписаного Меморандуму буде забезпечено виплату щорічної допомоги постраждалим І категорії (10 осіб) в сумі 2000,00 грн. кожному з державного бюджету, 2000,00 грн. кожному з місцевого бюджету.

На листопад місяць 2019 року виділені кошти на виплату одноразової матеріальної допомоги ліквідаторам II категорії (39 осіб) - 726,00 грн. кожному, ліквідатори III категорії (15 осіб)- 363,00 грн. кожному.

У 2019 році на утримання громадської організації «Союз Чорнобиль України» виділено 20000,00 грн.

В ході зустрічі ліквідатори аварії мали змогу розповісти про болючі проблеми, задати питання керівникам відповідних служб, поспілкуватись з керівництвом району.

Підсумовуючи роботу засідання круглого столу, голова всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» в Миколаївській області Рубік Сімонян подякував усім присутнім за конструктивну зустріч.скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий