» » Новоодесситам рассказали о переходе права на получения наследства (Наследственная тансмисия)

Новоодесситам рассказали о переходе права на получения наследства (Наследственная тансмисия)

Новоодесситам рассказали о переходе права на получения наследства (Наследственная тансмисия)
Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк розповів про порядок і умови переходу права на прийняття спадщини.

Порядок і умови переходу права на прийняття спадщини передбачені статтею 1276 Цивільного кодексу України і поширюються як при спадкуванні за законом так і при спадкуванні за заповітом, тобто являються універсальними.

Перехід права на прийняття спадщини до спадкоємців того із спадкоємців , якому б належало це право і який помер , та не встиг його здійснити , називається - спадковою трансмісією.

Отже, якщо спадкоємець за законом або за заповітом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти (не подав заяву в органи нотаріату або не проживав разом із спадкодавцем ) , але шість місяців для прийняття спадщини ще не пройшли , право на прийняття належної йому частки спадщини переходить до його спадкоємців за законом або за заповітом .

Спадкоємці померлого успадковують тільки ту частку спадщини, яка перейшла б до померлого спадкоємця, не торкаючись тієї частки спадщини , на яку претендують інші спадкоємці. Але це правило не стосується обов’язкової частки в спадщині.

Право на обов’язкову частку в спадщині , мають особи перелічені в статті 1241 Цивільного кодексу України ( малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкодавця, які мають право спадкувати незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка б їм належала за законом). Тобто , право на обов’язкову частку у спадщині носить індивідуальний характер та застосовується тільки до осіб, що відповідають обумовленим вимогам та не може бути розповсюджена на її спадкоємців.

Право на прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії , здійснюється на загальних підставах протягом того строку , що залишився після смерті їх спадкодавця, що прийняв спадщину, але не встиг її отримати в зв’язку зі смертю. Якщо строк , що залишився для подачі заяви про прийняття спадщини , менший ніж три місяці , він продовжується до трьох місяців.

Спадкова трансмісія поширюється на спадщину як за законом так і заповітом.

Слід відрізняти спадкову трансмісію від спадкування за правом представлення , яке наступає у випадку, коли спадкоємець помер раніше спадкодавця. В таких випадках спадкують лише родичі спадкодавця.скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий