информационный сайт » Актуальная Информация » Глава Новоодесской райгосадминистрации провел круглый стол с родителями-воспитателями детских домов семейного типа (Фото)

Глава Новоодесской райгосадминистрации провел круглый стол с родителями-воспитателями детских домов семейного типа (Фото)

Розпочинаючи засідання круглого столу, на яке запросили батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, голова райдержадміністрації Є. В. Вербін зазначив, що такі заходи вже стали традиційними.

- Але ми також, не чекаючи засідання, вирішуємо нагальні питання, з якими звертаються батьки-вихователі в будь-який час, в індивідуальному порядку. Адже діти з прийомних сімей та ДБСТ потребують особливої уваги. Щира вдячність людям, які присвятили себе їх вихованню. А це, як усі ми знаємо, труд нелегкий, - додав Євгеній Валерійович.
Глава Новоодесской райгосадминистрации провел круглый стол с родителями-воспитателями детских домов семейного типа (Фото)

Про порядок призначення і виплати державної допомоги та пільги та житлові субсидії прийомним сім`ям та ДБСТ поінформувала начальник управління соціального захисту населення Н. Д. Поляруш. Наталя Дмитрівна констатувала, що нині на території району створено чотири ДБСТ, в яких виховуються 28 дітей та дев`ять прийомних сімей, у яких виховуються 17 дітей. Усі виплати здійснюються вчасно і в повному обсязі. Щодо нарахування субсидій теж нарікань немає.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації М. Ю. Гажа ознайомила присутніх зі змінами, внесеними до відповідної постанови Кабміну. Згідно з ними, поповнення прийомних сімей та ДБСТ можливе лише за умови, якщо сукупний дохід батьків не менший від прожиткового мінімуму (без врахування плати на дітей). Тож батьки, які хочуть взяти дитину на виховання, крім заяви та інших необхідних документів, подають довідку про доходи за останні шість місяців.

Батьки-вихователі порушували питання, з якими вони стикаються в повсякденному житті. Г. К. Клімова нарікала на те, що ускладнена процедура отримання паспорта 16-річною прийомною дитиною, якщо вона не зареєстрована за місцем фактичного проживання. Також Ганна Костянтинівна переймалася придбанням дрів для пічного опалення.

Деякі сім`ї подали заяви на виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Проте, як пояснюють сільські голови, резерви вичерпані. Є. В. Вербін обіцяв сприяти у вирішенні цих та інших питань.

На засіданні круглого столу йшлося про використання Єдиного квитка у громадському транспорті. Начальник відділу експлуатації ТДВ «Автомобіліст» С. В. Кіліянчук пояснив, що такий квиток діє, але держава зараз не забезпечує оплату транспортних послуг. На це мають бути передбачені кошти з місцевих бюджетів.

Є. В. Вербін доручив вивчити питання, обрахувати витрати на компенсацію за пільговий проїзд дітей вищезазначеної категорії й направити клопотання про виділення коштів на розгляд сесії районної ради.
Глава Новоодесской райгосадминистрации провел круглый стол с родителями-воспитателями детских домов семейного типа (Фото)

Відповідаючи на запитання про оздоровлення дітей пільгових категорій, начальник відділу освіти В. І. Багнюк повідомив, що обсяг коштів обласного бюджету на ці цілі зменшився. У поточному році було виділено 95 тис. грн з районного бюджету на оздоровлення дітей. У першу чергу путівки пропонувалися дітям із прийомних сімей та ДБСТ, зокрема тим, які мають досягнення в навчанні, спорті, творчих конкурсах. Також за програмою «Турбота» були виділені кошти на оздоровлення сімей учасників проведення АТО на сході України.

Актуальною була тема правового виховання та відповідальності батьків. Інспектор районного відділення поліції Л. М. Михальченко закликав виявляти максимум педагогічної уваги до дітей, особливо підліткового віку, коли дівчата й хлопці мають схильність потрапити під негативний вплив. Батьки скаржилися, що наявні випадки асоціальної поведінки дітей із родин, де рідні мами й тата не займаються вихованням належним чином: або не контролюють дітей, або обожнюють, дозволяючи надто багато. М. Ю. Гажа довела до відома присутніх, що працює комісія з питань захисту прав дитини, куди можна звертатися, коли склалася проблемна ситуація у класі.

Підбиваючи підсумок зустрічі, що пройшла в конструктивній обстановці, Є. В. Вербін побажав родинам здоров`я, благополуччя, взаєморозуміння, а дітям – творчих успіхів і гідного майбутнього.

Олена Мельниченко
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий